Filozofia Cyberbezpieczeństwa
Technologia i cyfryzacja to wielkie dobro społeczne. To także ryzyka i zagrożenia, z których trzeba zdawać sobie sprawę.
Cyberbezpieczeństwo to rzecz o bezpieczeństwie całego społeczeństwa. To dlatego warto uporządkować ten temat. Książka Filozofia Cyberbezpieczeństwa to niezbędny ekwipunek na dziś i jutro. Wyposaża w świadomość.
To książka dla każdego - szerokiego grona odbiorców. To jeden z głównych celów. By to było przystępne i zrozumiałe. Choć jest to materiał ekspercki. Znajdą tam ciekawe treści eksperci, wykładowcy akademiccy, studenci dziedzin technicznych jak informatyka, także społecznych. Ważna również w obszarach takich jak stosunki międzynarodowe, dyplomacja, strategia, nauki o bezpieczeństwie. Także funkcjonariusze instytucji, urzędnicy, a nawet politycy, bo cyberbezpieczeństwo to także kwestia strategii i polityki państwa.
Pisana z dogłębnym zrozumieniem tematu nabytym w ostatnich 20 latach, obserwując szereg zmian zachodzących na świecie i przy braniu aktywnego udziału w niektórych tych zmian.
Pełen mój opis tutaj.
Dostępność
Rekomendacje
Bardzo fajne rekomendacje pisali: Michał ZALEWSKI, gen. bryg. Karol MOLENDA, prof. Andrzej ZYBERTOWICZ, Frank BAJAK, prof. dr hab. Stanisław KOZIEJ, Edward LUCAS.
Wersja angielska
Adaptacja książki na język angielski pt. Philosophy of Cybersecurity, wydana przez Routledge/CRC (wrzesień 2023).
Comments is loading...