Łukasz Olejnik

Bezpieczeństwo, cyberbezpieczeństwo, prywatność, ochrona danych

Dlaczego powstał ten blog?

Nigdy nie chciałem mieć bloga.

Z czasem, razem z coraz szerszym zakresem zainteresowań i prac, które podejmowałem w dziedzinach bezpieczeństwa i prywatności, zrozumiałem, że potrzebuję miejsca do pisania.
Blog pojawił się więc jako oczywiste uzupełnienie mojej strony internetowej, którą wolałbym pozostawić wyłącznie zbiorem informacji na temat moich badań i projektów.

Pracuję aktywnie nad badaniami w zakresie bezpieczeństwa i prywatności. Niektóre z moich analiz zwróciły pewną uwagę i zostały docenione przez społeczność użytkowników nowych technologii.

Działam jako Invited Expert w W3C, gdzie pomagam kształtować standardy prywatności w sieci. Udzielam się również doradzając w strategicznych sprawach dotyczących cyberbezpieczeństwa, analizuję, testuję. Tutaj przeczytacie więcej o tym, czym się zajmuję.

Na blogu będę pisał przede wszystkim o tym, nad czym aktualnie pracuję, a także co przyciąga moją uwagę. Na co, moim zdaniem, warto zwrócić uwagę - zwłaszcza teraz, gdy zmiany są bardzo szybkie, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa, prywatności i ochrony danych. Od czasu do czasu spodziewać się można głębszej analizy o charakterze technicznym, innym razem zaś - odniesienia do powstających bądź nadchodzących trendów, tendencji.

Comments is loading...

Comments is loading...